Najnowsze wiadomości

Osiedlowe Kino Plenerowe - TO NIE KONIEC DROGI

Osiedlowe Kino Plenerowe, to projekt, który ma aż 3 cele!

Po pierwsze, chcemy pokazywać ciekawe filmy poruszające temat niepełnosprawności. Często patrzymy na osoby z niepełnosprawnościami przez pryzmat stereotypów, co powoduje, że dziwią nas osoby, które nie pasują do jakiegoś wizerunku. Czy motocyklista może mieć niepełnosprawność? Oczywiście! Miłość do jednośladów nie jest zależna od tego, w jaki sposób ktoś się porusza, czy ma wszystkie kończyny lub jaka jest jego sytuacja zdrowotna. Film „To nie koniec drogi” jest historią wyprawy motocyklistów z niepełnosprawnościami do Rumunii.

Po drugie, chcemy udostępnić film osobom z niepełnosprawnością wzroku i z niepełnosprawnością słuchu, dlatego zostały zapewnione: tłumaczenie na polski język migowy, napisy oraz wersja z audiodeskrypcją.

Po trzecie, mieszkając w Warszawie, często w dużych blokowiskach, czasem na zamkniętych osiedlach, nie znamy swoich sąsiadów. Wspólne oglądanie filmu w kameralnych gronie, w plenerze, ze swoimi sąsiadami, pomaga nam poznać się wzajemnie. Wyjdźmy ze swoich mieszkań, usiądźmy obok siebie, obejrzymy wspólnie film i po prostu bawmy się dobrze!